Jak załatwić plac zabaw?

Jak załatwić plac zabaw?

Jak załatwić plac zabaw? Czy mieszkasz w okolicy, w której jest dużo dzieci, ale nie mają one żadnych bezpiecznych miejsc do zabawy? Sąsiedzkie place zabaw mogą poprawić szczęście i dobre samopoczucie rodzin oraz zwiększyć wartość nieruchomości. Tak więc, jeśli mieszkasz w sąsiedztwie bez placu zabaw, oto kroki, które możesz podjąć, aby uzyskać plac zabaw zbudowany dla dzieci z Twojej okolicy.

Zwiększ zainteresowanie

Jeśli ty i kilku innych sąsiadów, doszliście do wniosku, że budowanie terenów rekreacyjnych, takich jak plac zabaw, jest najważniejszą inwestycją, której potrzebuje okolica, pierwszy krok już się rozpoczął. Im więcej masz sąsiadów, którzy zgadzają się na budowę placu zabaw, tym łatwiej będzie rozpocząć projekt. Jeśli masz wystarczające wsparcie, to trzeba będzie stworzyć zespół projektowy placu zabaw, który pomoże zaprojektować plac zabaw, zebrać pieniądze, wybrać lokalizację i zająć się pozwoleniami budowlanymi, ubezpieczeniem i konserwacją. Każdy z nich jest bardzo ważnym aspektem budowy i utrzymania placu zabaw w sąsiedztwie. Jednakże, jeśli nie masz jeszcze wsparcia, którego potrzebujesz, będziesz musiał udać się do swojej dzielnicy i rozpocząć kampanię. Jest to również świetny sposób, aby poznać swoich sąsiadów i zaprzyjaźnić się z nimi.

Ustaw budżet plac zabaw

Jak załatwić plac zabaw?
Jak załatwić plac zabaw?

Place zabaw mogą wahać się od tanich do drogich, w zależności od wielkości i sprzętu, którego potrzebujesz. Bez budżetu placu zabaw, nie można iść do przodu z następnym krokiem – jakim jest wybór lokalizacji. Konieczne jest ustalenie wraz z całym zespołem projektowym, jakiej wielkości powinien być plac zabaw. Na małych osiedlach warto postawić mniejszy plac zabaw, gdyż będzie się na nim bawiło mniej dzieci. Jeśli chcesz plac zabaw zbudowany na gruncie publicznym, trzeba będzie skontaktować się z burmistrzem lub głównym administratorem osiedla, aby dowiedzieć się, kto nadzoruje place zabaw. Jak odpowiednio wybrać lokalizację przeznaczoną pod budowę placu zabaw? Upewnij się, że miejsce jest suche i ma dobry odpływ deszczu. Jeśli ziemia, na której chcesz budować, znajduje się na terenie szkoły, a społeczność ma możliwość korzystania z niej po godzinach, musisz skontaktować się z radą szkoły. Rozmawiając z każdym z tych stowarzyszeń, będziesz w stanie zawęzić, jakie przestrzenie mogą być używane do placu zabaw w sąsiedztwie. Inną opcją jest włączenie nowego placu zabaw do planowanej przestrzeni komercyjnej, takiej jak obszar centrum handlowego na świeżym powietrzu. W tym przypadku deweloper będzie zajmował się odpowiedzialnością, utrzymaniem i wszelkimi wymaganymi pozwoleniami. Tak więc widać, że istnieje wiele różnych lokalizacji, które można wybrać dla nowego placu zabaw w sąsiedztwie.  Spotkaj się z zespołem projektowym placu zabaw, aby zdecydować, jaki rodzaj lokalizacji jest najlepszy dla sąsiedztwa.

Projektowanie placów zabaw

Jeśli chodzi o projektowanie placu zabaw w sąsiedztwie, należy pamiętać o wielkości obszaru, który masz, liczbie osób, które będą korzystać z placu zabaw oraz o sprzęcie, który będzie składał się na wymarzony plac zabaw. W większości przypadków producenci placów zabaw oferują pomoc w rozplanowaniu i zaprojektowaniu przestrzeni, jeśli ten krok jest nieco zbyt trudny dla Twojego zespołu projektowego placu zabaw. Będą oni również w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące tego, jakie materiały są najlepiej wykorzystywane. Najlepsze place zabaw są zbudowane tak, aby były bezpieczne, pobudzały wyobraźnię, ale także sprawiały, że dzieci używają swoich mózgów. Wszystko to jest możliwe dzięki dobrze zaprojektowanemu placowi zabaw.

Zobacz także:

Rozpocznij zbieranie funduszy

Teraz, gdy przeszliście już przez wszystkie etapy pozyskiwania zainteresowania, planowania budżetu, wyboru lokalizacji i projektowania przestrzeni, nadszedł czas na rozpoczęcie zbierania funduszy. Najlepszym sposobem na zebranie pieniędzy na małe projekty, takie jak plac zabaw w sąsiedztwie, są prywatne darowizny. Darowizny mogą pochodzić z sąsiedztwa lub od tych, którzy znają rodziny z sąsiedztwa. Istnieją jednak inne opcje, które twój zespół projektowy placu zabaw może podjąć, aby zebrać pieniądze. Zbiórki pieniędzy takie jak sprzedaż wypieków, myjnie samochodowe, prace na podwórku i wiele innych to świetny sposób na zebranie pieniędzy, aby sprostać budżetowi. Jest to również świetny krok, aby zaangażować całą rodzinę. Bez zbierania funduszy budowa Twojego placu zabaw pozostanie w fazie projektu, a dzieci będą biegać w domu.

Budowa placu zabaw

Istnieje kilka różnych opcji,  jeśli chodzi o budowę placu zabaw sąsiedztwa. Projekt placu zabaw trzeba powierzyć kompetentnym projektantom, którzy zaprojektują bezpieczny i funkcjonalny plac zabaw. Większość producentów wyposażenia placu zabaw, również oferują usługi transportu i budowy sprzętu, a w niektórych przypadkach, są one jedynymi, którzy mogą budować sprzęt. Warto zaufać profesjonalistom, gdyż sprzęty do zabawy muszą posiadać wszelkie wymagane atesty i certyfikaty. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Sprzęty powinny być nie tylko kolorowe i zachęcające do zabawy – powinny nade wszystko zapewniać bezpieczeństwo.