Jak rozpoznać oryginalne spodnie Armani

Jak rozpoznać oryginalne spodnie Armani

Drogie, zagraniczne marki odzieżowe, takie jak Louis Vuitton czy Giorgio Armani, cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Ubrania od luksusowych marek są bardzo pożądane przez wielu ludzi we wszystkich krajach, jednak ich cena często sprawia, że wiele osób po prostu nie ma na nie wystarczających środków pieniężnych. Sytuacja ta jest doskonałą okazją dla nieuczciwych producentów i ich pośredników, którzy mogą zająć się handlem podróbkami i rozwijać szarą strefę. Skąd na rynku biorą się podróbki? Jak odróżnić je od oryginału i jak uniknąć ich niechcianego zakupu? Tego wszystkiego dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Zakup markowych ubrań – co trzeba wiedzieć?

Szczególną uwagę trzeba zachować robiąc zakupy na aukcyjnych portalach Internetowych, zwłaszcza kiedy oferta pochodzi od osoby prywatnej nie związanej z marką. Ceny podrabianych ubrań są zazwyczaj dużo niższe niż ceny oryginałów. Najczęstszą próbą oszustwa i sprzedaży podrabianego ubrania jest  wpisanie w opisie, że był to nieudany prezent i sprzedający chce się go po prostu pozbyć. Jeżeli zaufamy sprzedawcy i zdecydujemy się na zakup takiego produktu, to po jego odebraniu warto się mu bliżej przyjrzeć. Szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • obecność lub brak oryginalnych metek, wszywek lub zawieszek,
  • zapakowanie przedmiotu w oryginale opakowanie,
  • oraz jakość wykonania np. wystające nitki, nierówny szew i słabej jakości materiał.

Jeżeli produkt, który zakupimy, posiada wszystkie wyżej wymienione braki, lub część z nich, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nie jest on oryginalny. Należy mieć jednak na uwadze to, że nie wszystkie wadliwe wyroby muszą być podróbkami. Czasem do obiegu trafiają produkty z drobnymi defektami – wówczas ich cena może być faktycznie dużo niższa.

Dlaczego ludzie tak bardzo pragną posiadać markowe ubrania?

Posiadanie markowych ubrań wiąże się nie tylko z ich unikatowością i jakością. Prestiżowe marki są przede wszystkim odzwierciedleniem statusu i poniekąd symbolem osiągniętego sukcesu finansowego. Bardzo często spotkać się można z przekonaniem, że ubrania od renomowanych projektantów są przeznaczone dla ludzi, którzy coś w życiu osiągnęli. W markowych ubraniach zobaczyć można najczęściej celebrytów, aktorów, modeli i modelki, piosenkarzy, influencerów oraz ludzi biznesu. Nic więc dziwnego, że większość społeczeństwa chciałaby podążać za panującymi trendami wyznaczanymi przez sławne osoby i ubierać się podobnie jak oni. Największą przeszkodą jest jednak cena, gdyż pensja większości nie wystarcza na to, aby mogli pozwolić sobie na zakupy w sklepach z ekskluzywną odzieżą. To właśnie z myślą o takich osobach swoją działalność rozpoczynają producenci podrabianych ubrań markowych. Co zrobić, aby przypadkowo nie stać się posiadaczem podrabianego ubrania?

Zwróć uwagę na detale

  1. Zacznij od sprawdzenie metki – istotnym elementem są tutaj czcionki. Na metce powinien znajdować się równy, wyraźny napis. Poniżej metki głównej znajdują się zazwyczaj dwie białe metki, na których znajdziemy informacje o rozmiarze i kraju pochodzenia produktu. Jeżeli chodzi o rozmiar samej metki, to nie zawsze jest ona takich samych rozmiarów. Kiedyś odzież od Armani produkowana była jedynie we Włoszech, a obecnie możemy spotkać się z produktami z krajów Europy Wschodniej oraz krajów azjatyckich takich jak np. Chiny.
  2. Metka papierowa – drugim ważnym elementem jest sprawdzenie, czy ubranie posiada papierową metkę, która stanowi jednocześnie książeczkę zawierającą certyfikat. Powinien widnieć na niej srebrny napis „AJ | Armani Jeans”, a ponadto na zewnętrznej stronie powinna znajdować się naklejka z oznaczeniami produktu.
  3. Certyfikat – jest to element, dzięki któremu można potwierdzić autentyczność produktu. Na certyfikat składają się: wspomniana wcześniej książeczka oraz beżowa okładka. Faktura okładki powinna mieć wytłoczoną tak zwaną “jodełkę”, a na jej powierzchni powinien znajdować się napis “Certificato di autenticita”. W tym wypadku bardzo ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na pisownię, gdyż podrabiane produkty często zawierają literówki spowodowane nieznajomością języka przez twórców podróbek. Istotnym elementem jest także to, że napis nie powinien być płaski, a wypukły.
  4. Metka z materiału – ten element powinien zostać wszyty na zewnątrz. Metka z materiału jest zawsze w formie żółtego prostokąta z czarnym obramowaniem. Kolor obramowania może jednak różnić się w zależności od kolekcji – w starszych ubraniach będzie on bowiem granatowy. Na metce powinien znajdować się orzeł – logo Armaniego. Należy zwrócić uwagę na jego detale – w oryginalnych ubraniach jest on zawsze starannie wykonany. Bardzo często przy zakupie podrabianych produktów zdarza się, że logo przedstawia zupełnie coś innego niż oryginalne, np. gołębie lub trójkąty, albo jest przekrzywione. Równie ważne jest także sprawdzenie czy na metce widnieje napis “ARMANI J. ®”, który świadczy o autentyczności.
  5. Ostatnim krokiem jest sprawdzenie czy kod produktu na metce papierowej jest zgodny z kodem na wszytej metce.