Biuro rachunkowe Łódź

Biuro rachunkowe Łódź

Biuro rachunkowe Łódź – wybór biura rachunkowego to jedno z pierwszych zadań przedsiębiorcy, który nie chce samodzielnie prowadzić księgowości swojej firmy. Nawiązanie współpracy z godnym zaufania biurem daje pewność, że wszystkie kwestie finansowo-podatkowe będą zawsze załatwione rzetelnie i na czas. Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe Łódź to wiedza i doświadczenie

Samodzielne prowadzenie księgowości wymaga posiadania wiedzy teoretycznej oraz dużego doświadczenia. Nie jest prawdą, jak często możemy usłyszeć w reklamach, że księgowość może poprowadzić każdy. Najlepsi księgowi latami zdobywają praktykę, aby móc rzetelnie rozliczać firmy i dopełniać wszelkich obowiązków podatkowych. Przy wyborze biura rachunkowego powinniśmy więc zwrócić uwagę, kto będzie prowadził naszą firmę. W praktyce biura zatrudniają zwykle od kilku do nawet kilkunastu osób. Niektóre z nich dopiero zdobywają doświadczenie w tematyce księgowej i podatkowej – ważne, aby wykonywały one czynności pomocnicze, a nie samodzielnie prowadziły naszą firmę. Dobre biuro rachunkowe z Łodzi https://www.wiol.com.pl/ z pewnością nie odmówi nam udzielenia informacji, gdy zapytamy o doświadczenie osoby, która będzie prowadzić naszą księgowość.

Biuro rachunkowe Łódź – nie tylko księgowość

Początkujący przedsiębiorcy mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że zawód księgowego różni się od zawodu doradcy podatkowego. Jedynie doradca uprawiony jest do tego, aby udzielać porad z zakresu szeroko pojętego prawa podatkowego. W praktyce księgowi często doradzają swoim klientom w kwestiach podatkowych, lecz powinniśmy mieć na uwadze, że robią to niezgodnie z prawem. Dlatego też, chcąc mieć pewność, że nasze sprawy podatkowe są w najlepszych rękach, wybierzmy do współpracy biuro, w którym pracuje doradca podatkowy. Dzięki temu wszelkie kwestie związane z księgowością i podatkami możemy skupić w jednym miejscu. Z usług doradcy podatkowego przedsiębiorcy korzystają, wbrew pozorom, dosyć często. Pytania do niego skierowane dotyczą bowiem nie tylko bieżących rozliczeń podatkowych. Zwykle przedsiębiorcy szukają również rozwiązań, które pozwolą im zoptymalizować koszty podatkowe w dłuższym okresie czasu. Dodatkowo doradca podatkowy może im pomóc ocenić skutki podatkowe przeprowadzanych inwestycji czy innego rodzaju dużych przedsięwzięć.

Szeroki zakres usług biura rachunkowego

Dobre biuro rachunkowe powinno oferować szeroki zakres usług. Większość początkujących przedsiębiorców decyduje się prowadzić księgowość uproszczoną, co jest znacznie tańszym rozwiązaniem. Niemniej jednak z czasem może okazać się, że konieczne jest prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych, na przykład ze względu na wysokość przychodów. Przedsiębiorca, który wybierze dobre biuro rachunkowe w Łodzi, nie będzie musiał zmieniać podmiotu prowadzącego księgi. Będzie ono bowiem w stanie zająć się ewidencją operacji gospodarczych na pełnych księgach. Co więcej, księgowy powinien sam wychwycić moment, w którym przedsiębiorca będzie musiał zacząć prowadzić pełną rachunkowość. Dodatkowo biuro rachunkowe może poprowadzić sprawy kadrowo-płacowe firmy oraz rozliczać ZUS przedsiębiorcy.

Przejrzyste warunki współpracy

Biuro rachunkowe Łódź
Biuro rachunkowe Łódź

Współpraca przedsiębiorcy z biurem rachunkowym powinna układać się pomyślnie, dlatego też już na początku należy przedstawić przejrzyste jej warunki. Biuro rachunkowe powinno przede wszystkim dopasować swoją ofertę do klienta. Każda firma ma bowiem nieco inną specyfikę, dlatego też nie sposób przedstawić dwóm, zupełnie różnym podmiotom gospodarczym te same warunki współpracy. Oczywiście, często biura rachunkowe podają pewne widełki cenowe, niemniej jednak ostateczna oferta dopasowywana jest do klienta w sposób indywidualny. Zanim rozpoczniemy współpracę, będziemy musieli podpisać umowę na świadczenie usług księgowych. Umowa musi określać obowiązki przedsiębiorcy, a także biura rachunkowego. Powinna być w niej zawarta uzgodniona kwota, jaką przedsiębiorca będzie musiał co miesiąc zapłacić na rzecz biura rachunkowego za wykonaną pracę. Miejmy na uwadze, że biuro rachunkowe może pobierać dodatkowe opłaty, na przykład za sporządzenie rocznego zeznania podatkowego. Dodatkowo biuro rachunkowe może fakturować różnego rodzaju korekty, które będą musiały zostać sporządzone z winy przedsiębiorcy. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy nie dostarczy on dokumentów księgowych na czas.

Czas na zmiany?

Wybór biura rachunkowego w Łodzi nie jest prosty, zwłaszcza że na rynku działa naprawdę wiele podmiotów oferujących usługi księgowe. Niemniej jednak pamiętajmy, że raz wybrane biuro rachunkowe zawsze można zmienić, jeśli nie jesteśmy zadowoleni ze świadczonych przez nie usług. Postawmy na podmiot, który proponuje nam kompleksowe prowadzenie księgowości, spraw kadrowych, a także doradztwo podatkowe. Dzięki temu zyskujemy pełną opiekę nad finansami naszej firmy, a co więcej zawsze możemy liczyć na wartościową poradę. Specjaliści do spraw księgowych i podatkowych zajmą się kompleksowym rozliczaniem naszej firmy, natomiast my będziemy mogli skupić się wyłącznie na jej prowadzeniu i rozwijaniu. Dodatkowo zyskamy pewność, że wszelkie obowiązki wobec fiskusa zostaną dopełnione w obowiązujących terminach.