Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby?

Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby?

Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby? Jednym z codziennych problemów naszych czasów jest próchnica. Często nie jest leczona z różnych powodów. Czy jest tu ktoś, kto nie ma czasu, i czy jest ktoś, kto się boi iść do dentysty, a ta osoba nie ma pieniędzy, żeby iść do dentysty. Często zdarza się też, że do dentysty udają się dopiero wtedy, gdy boli ząb, a gdy ból ustąpi, osoba mimo umówionej wizyty nie wróci do dentysty, chyba że kolejny ząb zacznie boleć, a leki przeciwbólowe nie pomogą.

W końcu, gdyby ząb już nie bolał, nie potrzebowałbym leczenia dentystycznego. Nie jest to prawdą, ponieważ próchnica może rozprzestrzeniać się z zainfekowanego zęba na zdrowy ząb, który również był leczony. Niestety z tych błahych przyczyn nasze zęby coraz częściej chorują, co ostatecznie prowadzi do ekstrakcji zęba. Cóż, ząb został wyrwany i nowe nie odrosną. Czy możemy coś zrobić z tym faktem? A może do końca życia będziemy musieli chodzić z dziurą? Cóż, możemy to zmienić! Dlatego mamy implanty dentystyczne! Jest to nowatorskie podejście opracowane w ubiegłym stuleciu. Przez lata cieszył się pozytywnymi recenzjami i przyciągał coraz większą liczbę zwolenników. Z roku na rok jest coraz lepiej, co sprawia, że ​​ludzie coraz chętniej korzystają z tej metody.

Implanty dentystyczne – proces wszczepiania implantów dentystycznych

Implanty zębowe to sposób na uzupełnienie naszych braków poprzez zastąpienie tego czego nam brakuje nowymi zębami. Ale jak to jest nowe? W końcu nasze zęby nigdy nie odrastają. Może nie, ale zawsze można coś w to miejsce włożyć! I nie mówię tu o protezach klejonych, które odpadają przy każdej możliwej okazji i powodują duży dyskomfort dla użytkownika. Mówimy tutaj o zębie, tylko trochę inaczej. Otóż ​​nasz implant ma swój własny korzeń, który utrzymuje go nieruchomo w ustach, niezależnie od tego, czy jemy, czy żujemy gumę. On pozostanie nieruchomy. Nie musimy też wyjmować go na noc ani wkładać z powrotem rano. Właściwie nawet nie możemy. Jedyną osobą, która może go usunąć, jest dentysta. Pamiętajmy też, że braki w uzębieniu mogą prowadzić do nieprzyjemnych objawów w przyszłości, a im dłużej zwlekamy, tym bardziej nasze zęby się ruszają. Musimy również wiedzieć, że nie możemy wszczepiać implantów, dopóki reszta naszych zębów się nie zagoi!

Tak więc nasz nowy ząb składa się z trzech elementów, które sprawiają, że jest nie do odróżnienia od prawdziwego zęba i dobrze się z tym czujemy. Podstawą całego naszego projektu jest tytanowa śruba. Umieszcza się go w naszej kości poprzez nacięcie dziąsła i odpowiednie umieszczenie go tam. Śruba ta imituje korzeń naszego zęba, dlatego musi być dobrze wkręcona, aby lekarz mógł spokojnie wstawić nasz nowy ząb. Może wystąpić utrata masy kostnej. Na razie wykonywany jest zabieg uzupełniający. Nie jest to skomplikowana procedura, a dentysta, który się w niej specjalizuje, wykona ją dla Ciebie bez żadnego problemu.

Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby?
Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby?

Po wkręceniu śrub dentysta musi zainstalować drugi element, który utrzymuje całą konstrukcję razem. To jest złącze. Łączy nasze „korzenie” z ostatnim trzecim elementem – koroną, która daje nam nowy ząb. Istnieje wiele różnych materiałów, z których wykonane są korony protez, każdy o innych właściwościach. Oczywiście, im bardziej dbamy o wygląd i jakość, tym bardziej musimy zdawać sobie sprawę, że koszt, jaki się z tym wiąże, jest coraz wyższy. Podobnie musimy mieć świadomość, że nie każdy materiał jest dla nas odpowiedni. Niektóre materiały mogą nas uczulać, na przykład różne metale.

Ponadto niektóre materiały mogą być zbyt twarde, co jest szkodliwe dla naszych zębów. Musimy także kierować się naszymi oczekiwaniami. Niektórzy ludzie nie dbają o to, jak wyglądają ich zęby i są gotowi założyć metalowe korony, aby zaoszczędzić pieniądze, podczas gdy inni nie wyobrażają sobie chodzenia z kawałkiem metalu w ustach i chcą mieć piękne białe zęby. Wszystko to jest zrozumiałe. W końcu ilu ludzi, ile różnych preferencji. Należy jednak pamiętać, że jeśli wybierzemy koronę z wyższej półki, np. porcelanową, niczym nie różni się ona od naszych zębów! Wygląda to tak naturalnie, że w pewnym momencie sami o tym zapominamy!

Podsumowanie

Implanty to od wielu lat bardzo dobra inwestycja. Po pierwsze, jest to najwygodniejsza metoda, która posłuży nam przez długie lata. Bardzo ważne jest, aby implanty zębowe miały pozytywny wpływ na nasz prawdziwy ząb, ponieważ nie choruje. A ponieważ jest o jeden ząb mniej narażony na ryzyko próchnicy, sąsiedni ząb jest oszczędzony przed infekcją. A ponieważ ten ząb już nie choruje, możemy sobie uświadomić, że nie ma już bólu, który budziłby nas w nocy. Unikniemy też nieprzyjemnych wizyt u dentysty, wierteł, kanałów korzeniowych. Myślę, że implanty dentystyczne to świetna opcja, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie wygodę i wolność od bólu zębów.