Jak ułożyć sztuczne kwiaty jak profesjonalista?

Jak ułożyć sztuczne kwiaty jak profesjonalista?

Praktycznie każdy może zaaranżować swój własny, profesjonalnie wyglądający kwiatowy wystrój w kilka chwil. Profesjonalne umiejętności florystyczne nie są tutaj wymagane. Wystarczy kilka wskazówek i jedno popołudnie spędzone na kierowaniu swoim wewnętrznym, kreatywnym “ja”, a będziesz zdumiony tym, co możesz osiągnąć, dzięki swojej wyobraźni i sztucznym kwiatom. Jak ułożyć sztuczne kwiaty w piękną kompozycję?

Prawdziwe lub sztuczne, kwiaty stanowią wspaniały dodatek do każdego pomieszczenia w domu. Pokój dzienny i kuchnia pozbawione kwiatów nie będą wyglądać jak miejsce, do którego chętnie będziemy wracali. Sztuczne kwiaty dodają koloru i tekstury i zawsze mogą pomóc w połączeniu wystroju Twojego pokoju z wszelakimi elementami. Czy jesteś gotowy spróbować stworzyć własny bukiet? Poniżej znajdziesz 6 wskazówek, które znacznie Ci to ułatwią i pomogą nakierować Twoją pracę na właściwy i estetyczny tor.

  1. Dobry projekt kwiatowy zawsze zaczyna się od odpowiedniego wazonu.

Wazy o wąskich szyjach zwykle wyglądają najlepiej w połączeniu ze sztucznymi roślinami. Oczywiście nie jest to regułą, bo to w dużej mierze zależy od Twojego projektu, ale taki wazon zawsze jest dobrą bazą, która zawsze się sprawdza. Zwłaszcza jeśli chcesz coś prostego i niestrukturalnego lub masz niższy budżet. Wazon, który jest cieńszy na górze daje kwiatom każdego rodzaju, więcej stabilności, gdy umieścisz w nim łodygi. Dodatkowo, będziesz potrzebować ich mniej, aby uzyskać dobry efekt.

  1. Uważaj na kolory.

Najpierw ułóż łodygi w dłoni. Jest to o wiele łatwiejsze w przypadku kwiatów sztucznych, ponieważ nie są one tak delikatne. Zbierz je jedna po drugiej i w ten sposób będziesz mogła zobaczyć, jak będą wyglądać, zanim zaczniesz układać je w wazonie. Podobne kolory zawsze się sprawdzają, ale jeśli wolisz odważne i jaskrawe barwy, pamiętaj o dodaniu kilku kremów odcieni, bieli i liści, aby lepiej połączyć kolory. Sztuczne kwiaty mają wiele wariantów, które pomogą Ci dobrać oczekiwaną teksturę.

  1. Wybierz punkt centralny

Jednym z niezawodnych sposobów na stworzenie wyróżniającej się aranżacji z kwiatów sztucznych jest wybranie kilku kwiatów jako punktów centralnych całego bukietu. W tym celu należy wybrać większe lub bardziej odważnie zabarwione kwiaty. Nie mogą one po prostu znaleźć się na środku aranżacji, muszą wyróżniać się spośród innych kwiatów, które wybierzesz, w sposób, który uznasz za estetyczny. To najważniejszy aspekt w tym jak ułożyć sztuczne kwiaty i każde inne ozdoby.
Jeśli chodzi o resztę kompozycji, wybierz kwiaty, które będą uzupełniać główne elementy, a nie je przyćmiewać. Na przykład, jeśli w centrum uwagi mają być żywe kolory, ogranicz ich ilość w pozostałej części kompozycji do minimum. Ich zbyt powszechne użycie może być przytłaczające i nader dominujące. Kilka przyciągających wzrok kwiatów to wszystko, czego potrzebujesz.

  1. Zawsze wkładaj łodygi pojedynczo.

Najpierw sprawdź, jak długa powinna być każda łodyga. Ogólna zasada mówi, że Twoja aranżacja powinna być 1-1,5 razy większa od wysokości wazonu i zawsze o kilka centymetrów szersza po bokach. Nie zawsze trzymaj się tej zasady, ale jest to dobry przewodnik dla początkujących. Ostry nóż lub nożyczki nadadzą dla świeżych kwiatów, ale dla sztucznych łodyg kwiatów będziesz potrzebowała nożyczek do cięcia drutu lub obcęgów. Można bez problemu znaleźć je w sieci lub stacjonarnych sklepach. Jeśli nie chcesz przycinać kwiatów, zawsze możesz spróbować wygiąć je do odpowiedniej formy. Po wycięciu wszystkich łodyg, umieścić je w wazonie jeden po drugim, zawsze pod różnymi kątami względem wazonu i w całej jego szerokości. Zaletą sztucznych kwiatów jest to, że bardzo łatwo można je ułożyć i poprawiać. Z ich pomocą możesz sprawnie i bez bałaganu utworzyć nowy wzór każdego tygodnia, jeśli masz ochotę na coś nowego w Twoim wystroju.

  1. Bądź odważna i spróbuj nieszablonowych kształtów.

Jeśli masz ciekawy, niestandardowy wazon lub doniczkę, z którą zawsze zastanawiałaś się, co zrobić, to teraz masz szansę na uwolnienie pokładów kreatywności. Umieść na dnie naczynia piankę florystyczną przycinając ją ostrym nożem do odpowiedniego kształtu. Następnie dodaj najpierw łodygi zieleni, wciskając ich końce w piankę, pracując od krawędzi do środka, aż do momentu, gdy większość pianki będzie niewidoczna. Następnie, gdy uzyskasz dobrą podstawę, wypełnij luki kwiatami, najpierw największymi główkami. Pianka pozwala na stworzenie dowolnego kształtu, ponieważ doskonale utrzymuje łodygi w miejscu. Możesz stworzyć coś małego, dużego, okrągłego, asymetrycznego – wszystko zależy od Twojej preferencji. To jak ułożyć sztuczne kwiaty jest przede wszystkim kwestią gustu i dobrego smaku.

  1. Zieleń to podstawa.

Pamiętam, kiedy zieleń była używana głównie jako podstawowy wypełniacz do aranżacji, ale to nie znaczy, że jego rola jest drugorzędna. Nawet z samych zielonych łodyg możesz stworzyć coś ciekawego i autentycznego. Liczba dodatków tego typu ma tak wiele rodzajów, że dodają niesamowitą mnogość wariantów koloru i tekstury do aranżacji. Świetnie do tej roli spisuje się sztuczna paproć i eukaliptus.

I już! Brzmi łatwo, prawda? Teraz już wiesz jak ułożyć sztuczne kwiaty. Nabędziesz profesjonalnych umiejętności w krótkim czasie, a jeśli nie, możesz ćwiczyć do woli. Sztuczne kwiaty świetnie nadają się to roli!