Laptop LENOVO ThinkBook 15-IIL 20SM00CYPB - skuteczny laptop do celów biznesowych

Laptop LENOVO ThinkBook 15-IIL 20SM00CYPB – skuteczny laptop do celów biznesowych

Wybór laptopa nie należy do łatwych z powodu występowania ogromnej ilości produktów, które często niewiele różnią się od siebie parametrami. Pomimo tego w jakiś sposób musimy jednak podjąć decyzję. Oczywiście warto kierować się promocjami, ponieważ to one mogą stanowić główną przewagę danego produktu. Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre laptopy okazują się skuteczniejsze od innych. Do takich propozycji należy zaliczyć Lenovo ThinkBook 15-IIL 20SM00CYPB. Celem tego artykułu nie jest jednak przedstawienie, że jest to jedyna słuszna propozycja i jest to najlepszy produkt na rynku. Byłoby to niedopuszczalne uproszczenie, co nie zmienia faktu, że ThinkBook marki Lenovo jest warty rozpatrzenia.

ThinkBook 15-IIL 20SM00CYPB jako laptopów do celów biznesowych

Nie ma czegoś takiego, że jeśli laptop jest przeznaczony do celów biznesowych, to nie można na nim grać lub wykorzystywać tylko do przeglądania Internetu. Nie zmienia to faktu, że na pierwszy rzut oka widać,  że ThinkBook 15-IIL został stworzony właśnie do celów biznesowych. Zawiera on standardowy ekran 15,6 cala, a jednocześnie nie tracimy dodatkowej powierzchni ze względu na bardzo wąskie ramki. To z kolei połączenie wygody stosowania z oszczędnością miejsca np. w trakcie podróży. Dodatkowo aluminiowa obudowa sprawia, że laptop jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Tym bardziej będzie on więc wygodny w podróży. Pojemność baterii na poziomie 45 Wh to również zaleta tego produktu. A dlaczego nie będzie on optymalnym wyborem do celów gamingowych? Przede wszystkim zintegrowana karta graficzna Intel® UHD Graphics nie sprosta wymaganiom każdej gry, a nawet jeśli, to jakość nie będzie zadowalająca. Ponadto najbardziej wymagające gry mogą wymagać szybszego przetwarzania informacji, a więc procesora o wyższym parametrze taktowania. Nie zmienia to faktu, że ThinkBook 15-IIL 20SM00CYPB to laptop skrojony pod potrzeby biznesowe i świetnie nadaje się do takich zastosowań.

 

Nowoczesny procesor jako jeden z głównych atutów Lenovo ThinkBook 15-IIL 20SM00CYPB

Laptop LENOVO ThinkBook 15-IIL 20SM00CYPB - skuteczny laptop do celów biznesowychPodstawowym atutem tego laptopa jest posiadanie nowoczesnego procesora w postaci Intel Core i5-1035G1. Długo można rozprawiać o tym, czy intel tworzy lepsze jednostki od AMD, a i tak uzyskana odpowiedź nie będzie jednoznaczna. Nie zmienia to faktu, że i5 10-tej generacji to nowoczesny procesor, który na długo będzie spełniał potrzeby. Taktowanie określa ilość operacji, które jest w stanie wykonać procesor w jednostce czasu. W przypadku i5-1035G1 jest to nawet 3,6 GHz w trybie turbo. Nie jest to najwięcej na rynku (występują już przecież Intel Core i9), ale jednak jest to wysoka wartość, która sprosta wymaganiom 99% użytkowników. Dodatkowo zostało to połączone ze stosunkowo niewielkim wydzielanym ciepłem. Procesor posiada 4 rdzenie i 8 wątków logicznych. Oznacza to, że może on zrównoleglić wykonywane operacje i tym samym służyć jak kilka procesorów starej generacji. Pamięć cache na poziomie 6 MB (która jest szybsza od RAMu) to również wystarczająco do większości zastosowań.

Pamięć dostosowana do większości zastosowań

Lenovo ThinkBook 15 IIL 20SM00CYPB nie jest laptopem gamingowym, a więc również nie reprezentuje cech do tych celów. 8GB szybkiej pamięci RAM to jednak zazwyczaj wystarczająco dużo, żeby jednocześnie mieć otwartych 30 kart przeglądarek i 2 programów i obsługiwać je bez żadnych przeszkód. Jednocześnie taktowanie pamięci RAM na poziomie 2666 MHz również jest satysfakcjonującą wartością. W kwestii pamięci masowej wartościowe jest zastosowanie dysku SSD, który jest wydajniejszą technologią niż HDD. Musimy jednak dodać, że obecnie większość laptopów wykorzystuje właśnie tę technikę. Nie zmienia to faktu, że Lenovo ThinkBook 15 IIL ma 512 GB, co jest niezłą wartością w przypadku szybkiej pamięci SSD.

Dlaczego ThinkBook 15-IIL 20SM00CYPB to laptop, który warto rozpatrzyć podczas dokonywania zakupu?

Lenovo ThinkBook 15-IIL 20SM00CYPB nie jest laptopem idealnym. Zresztą nie ma takich na rynku. Jest on jednak dobrze dopasowany do potrzeb biznesowych. Wynika to przede wszystkim ze względów fizycznych tzn. wytrzymałej i wąskiej aluminiowej ramki. W kwestii dostępnych złącz urządzenie nie wyróżnia się ani na plus, ani na minus. Parametry również okazują się wystarczające do zdecydowanej większości zastosowań. Nowoczesny procesor Intel Core i5–1035G1 zapewnia wydajną pracę. Dodatkowo laptop posiada stosunkowo dużą ilość szybkiej pamięci SSD w postaci 512 GB. 8 GB RAMu to satysfakcjonująca wartość, ale jednak staje się powoli standardem, a na rynku możemy też znaleźć laptopy o znacznie wyższych tych wartościach. Nie zmienia to faktu, że Lenovo ThinkBook 15-IIL posiada możliwość rozszerzenia nawet do 32 GB RAMu. Rzadko będziemy potrzebować jednak aż tyle pamięci podręcznej. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, wydaje się, że omawiany model reprezentuje dobre proporcje pomiędzy ceną a jakością. Do zalet można dołączyć również nowoczesny, biznesowy wygląd. Biorąc pod uwagę wszystkie kwestie, do niektórych zastosowań Lenovo ThinkBook może okazać się najlepszym wyborem. Potwierdzają to pozytywne opinie użytkowników tego modelu. Ilość produktów na rynku jest jednak tak duża, że trudno się zdecydować. Biorąc pod uwagę to bogactwo, warto doradzić, że ThinkBook należy do sprawdzonych modeli, które są szczególnie warte uwagi na cele biznesowe czy do nauki.