Implanty zębów we Wrocławiu

Implanty zębów we Wrocławiu

Implanty zębów we Wrocławiu. Stomatologia klasyczna oferuje dwa rodzaje protez zastępujących braki w uzębieniu – stałe i ruchome. W pierwszym przypadku protezę mocuje się sztywno cementem na zębach. Wadą protetyki stałej jest konieczność szlifowania okolicznych zdrowych zębów w celu założenia koron. Wyjmowana proteza spoczywa na dziąśle, ale jej minusem jest konieczność regularnego codziennego wyjmowania i starannej pielęgnacji. Nasz gabinet stomatologiczny oferuje alternatywę, która pozwala uniknąć wad protetyki i jest porównywalna cenowo – implantacja stomatologiczna. Wszczepianie implanty zębów we Wrocławiu są umieszczane bezpośrednio w szczęce i służą jako sztuczny korzeń.

Co trzeba wiedzieć o montowaniu implantów zębów we Wrocławiu?

Implanty zębów we Wrocławiu
Implanty zębów we Wrocławiu

Procedura zakładania implantów zębów we Wrocławiu uzależniona jest od ich ilości i trwa co najmniej 30 minut, podobnie jak w przypadku standardowego leczenia stomatologicznego. Interwencja chirurgiczna przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, stosowane są najskuteczniejsze leki, które całkowicie łagodzą ból pacjenta. Dyskomfort może pojawić się następnego dnia, ale łatwo go powstrzymają środki przeciwbólowe.

Czas osteointegracji implantów wraz z postępem nauki stale się skraca. Obecnie maksymalny czas oczekiwania na wszczepienie wynosi od 3 miesięcy dla dolnego rzędu do 6 miesięcy dla górnego rzędu. W tym okresie musisz odbyć kilka wizyt w naszym gabinecie stomatologicznym, aby monitorować zmiany. Pod koniec okresu osteointegracji na implantach zakładana jest innowacyjna naturalna proteza z elementem łączącym.

Żywotność implantów zębów we Wrocławiu

We współczesnej stomatologii uważa się, że technologia implantacji zębów została tak rozwinięta, że całkowicie eliminuje zagrożenia, a żywotność implantów zębowych w dużej mierze zależy od ich właścicieli. Regularna pielęgnacja pomaga uniknąć zapalenia dziąseł w miejscach wprowadzenia sztucznej struktury. Ponadto musisz być stale obserwowany przez stomatologa i poddawać się badaniu co najmniej raz na sześć miesięcy. W naszym gabinecie stomatologicznym we Wrocławiu obserwujemy przypadki skutecznego funkcjonowania implantów zainstalowanych ponad 20 lat temu. Można zatem argumentować, że żywotność nie ogranicza się do tego czasu.

Implantacja zębów we Wrocławiu: warunki

Jakie implanty zębów zakorzeniają się na jak długo? Dlaczego cały cykl instalacji jest ograniczony do 3-4 miesięcy dla osób bez złych nawyków, podczas gdy palacze mogą spędzić rok tylko na rehabilitacji? Jak skrócić okres wszczepienia sztucznego zęba i jakie czynniki mogą go wydłużyć.

Od czego zależy termin instalacji implantów zębów we Wrocławiu?

Jak dobierane są implanty zębów we Wrocławiu i po jakim czasie zakładane są na nich protezy koronowe? Odpowiedź na oba pytania zależy od wielu warunków, m.in.:

   • Preferencje pacjenta (przy silnej odporności, wystarczającej objętości kości i braku stanów zapalnych, infekcji, wirusów, pacjent ma prawo do samodzielnego wyboru technologii implantacji).
   • Wiek (po 40-45 latach tempo regeneracji tkanek jest znacznie zmniejszone, to znaczy wszczepienie sztucznego korzenia i wyleczenie dziąseł zajmuje więcej czasu).
   • Struktura, gęstość, objętość kości (konieczność wykonania osteoplastyki wydłuży czas leczenia).
   • Rodzaj implantacji (najdłuższy to metoda klasyczna, najkrótszy to metoda jednoetapowa).
   • Nawyki pacjenta (palenie podwaja czas gojenia tkanek).

Implanty zębów we Wrocławiu – tytanowe i cyrkonowe

Jak wiecie, większość implantów zębów jest obecnie wykonana z tytanu. Ale ten praktyczny metal niedawno zmierzył się z poważnym konkurentem – cyrkonem. Implanty cyrkonowe zyskują na popularności jako alternatywny materiał zastępujący brakujące zęby. Działają dokładnie tak samo jak tradycyjne tytanowe.

Jak zakładane są implanty tytanowe i cyrkonowe?

Podczas zabiegu chirurgicznego implantolog wierci niewielki otwór w kości szczęki. Następnie wprowadza się do niego implant zębowy. W ciągu kilku miesięcy dochodzi do osteointegracji, czyli zespolenia implantu z kością. W przypadku niepowodzenia osteointegracji, korpus implantu pod wpływem obciążenia żucia wypadnie z kości.

Zalety implantów tytanowych i cyrkonowych

Funkcjonalność tytanu i cyrkonu jest bardzo podobna. Ale implanty różnią się na kilka ważnych sposobów.

Implanty cyrkonowe wykonane są z tlenku cyrkonu. Cyrkon to metal, podobnie jak tytan. Jednak cyrkon bardziej przypomina naturalne tkanki zęba. Biały tlenek cyrkonu. Wygląda bardziej naturalnie niż implant tytanowy i jest prawie nie do odróżnienia od naturalnego korzenia zęba. Ponadto nie tworzy ciemnej linii na styku z koroną, jak w przypadku tytanu.

Cyrkon ma najwyższą biokompatybilność. Oznacza to, że implant można bezpiecznie wszczepić do kości. Wskaźnik pomyślnej osteointegracji jest porównywalny do analogów wykonanych z tytanu. Cyrkon nie koroduje. Teoretycznie implanty tytanowe mogą korodować, ponieważ są metalowe. Implanty cyrkonowe są hipoalergiczne, co jest bardzo ważne dla pacjentów z alergią na metale.

Wady implantów tytanowych i cyrkonowych

Implanty cyrkonowe https://doboszimplanty.pl/ mają wady, które również należy wziąć pod uwagę. Pierwszy to koszt. Z reguły są droższe od tytanowych. Istotną wadą jest również wydłużony okres osteointegracji. Jeśli tytan, w zależności od cech ciała pacjenta, zakorzeni się w ciągu sześciu miesięcy, to dla cyrkonu taki okres może trwać kilka miesięcy dłużej. Utrata masy kostnej wokół implantu następuje z czasem. To normalne. Dlatego implant zęba https://www.ginfo.pl/wroclaw-implanty-zebow/ trzeba wymienić po kilkudziesięciu latach.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl
Previous Article
Next Article