Myjnia bezdotykowa – jakie programy są tam używane?
Myjnie bezdotykowe cieszą się ogromną popularnością zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wiele osób jednak nadal nie zdecydowało się na skorzystanie z takiej możliwości, w konsekwencji nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo funkcjonalne są takie miejsca. Jakie programy znaleźć możemy w myjni bezdotykowej? Jakie najpopularniejsze funkcje są godne uwagi? Na co zwrócić szczególną uwagę? Których błędów powinniśmy się ustrzegać? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Najpopularniejsze funkcje myjni bezdotykowych
Nie da się ukryć, że w praktyce każda osoba korzystająca z myjni bezdotykowej po pewnym czasie znajdzie swój własny, indywidualny styl mycia samochodu. Pomimo wszystko warto zwrócić uwagę na kilka standardowych zasad i reguł, które umożliwiają efektywne i efektowne umycie pojazdu. Należy wyróżnić niektóre z funkcji, które stosowane są najczęściej i cieszą się ogromną popularnością.
Możliwość mycia felg
Jeśli należysz do grupy kierowców, którym wydaje się, ze mycie felg lancą, korzystając ze standardowego środka pod ciśnieniem, jest skuteczne- jesteś w ogromnym błędzie. Niestety, ale na felgach czy kołpakach gromadzi się wiele zanieczyszczeń, w tym metale ciężkie i mikrofragmenty asfaltu. Te są bardzo trudne do usunięcia i wymagają skorzystania ze specjalnej funkcji na myjni. Ciekawym rozwiązaniem jest również wybranie się do takiego miejsca z własnym, skutecznym środkiem. Wówczas wystarczy zaaplikować go przed rozpoczęciem całego procesu, w konsekwencji oczyszczenie alufelg będzie szybkie i skuteczne, a przecież na tym nam zależy.
Zobacz również:
- Myjnie bezdotykowe budowa http://sg7.pl/lokalizacje/
- koszt założenia myjni bezdotykowej http://sg7.pl/finansowanie/
- jak otworzyć myjnie bezdotykową http://sg7.pl/galeria-2/
Mycie zasadnicze- podstawowa funkcja każdej myjni?
Jedną z podstawowych funkcji każdej myjni jest mycie zasadnicze. Tego typu program wykorzystuje zarówno mikroproszek, jak i podgrzaną wodę. Aby skutecznie umyć nasz pojazd, możemy skorzystać z lancy, ewentualnie ze szczotki z aktywną pianą- w zależności od indywidualnych preferencji. Pamiętajmy o tym, że ta druga możliwość może okazać się destrukcyjna dla naszego lakieru. Używając lancy wysokociśnieniowej rozpoczynamy mycie pojazdu od dachu samochodu, a następnie schodzimy niżej. Dlaczego jest to tak istotne? Nie chcemy przecież, aby zabrudzenia z góry osiadały na koniec w niższych partiach czterokołowca.
Płukanie
Kiedy zabieg mycia zasadniczego zbliża się ku końcowi, musimy zdecydować się na dokładne spłukanie auta. Co prawda jest to czynność intuicyjna, dla wielu zapewne nawet oczywista, jeśli jednak tego nie zrobimy, wówczas cały proces mycia samochodu nie ma żadnego sensu i wszystko powinniśmy rozpocząć od początku. Dzięki temu, że spłuczemy wszelką pianę i inne nieczystości, nie będziemy musieli przejmować się brudnymi zaciekami, a także innymi defektami wizualnymi.
Woskowanie jako sposób na konserwacje lakieru
Jeśli szukasz skutecznego sposobu na zakonserwowanie powierzchni lakieru pojazdu, po prostu przestań pomijać program woskowania na myjni bezdotykowej. Co prawda okres ochrony nie będzie tak długi, jak w przypadku ręcznego woskowania, jednakże zdecydowanie lepiej mieć jakąkolwiek ochronę, niż nie mieć jej wcale. Warto wspomnieć o tym, że oczywiście nic nie jest w stanie zastąpić ręcznego woskowania. Pamiętajmy również o tym, że końcowy efekt może nie będzie oszałamiający, jednakże z pewnością poprawi walory wizualne czterokołowca.
Nabłyszczanie – gwarancja satysfakcji wizualnej
Ostatnim programem, z którego warto skorzystać (nie licząc prania tapicerki) jest nabłyszczanie. W praktyce jest to po prostu płukanie zdemineralizowaną wodą, która połączona zostaje z nabłyszczaczem i osuszaczem. Jest to zdecydowanie najlepszy i program do tego, aby zakończyć cały proces mycia. Dzięki temu, że skorzystamy z tego programu, możemy liczyć na ochronę przed powstawaniem brzydkich śladów. Dodatkowo mamy pewność, że dobrze spłukamy chemię, co w konsekwencji nie doprowadzi do powstania białych plam czy zacieków.
Najczęściej popełniane błędy
Korzystanie z myjni bezdotykowej wbrew pozorom nie jest takie łatwe, dlatego też popełniamy wiele błędów. Przede wszystkim nie powinniśmy nakładać piany od góry, bowiem spływa ona coraz niżej, co tworzy nowe zacieki. Zaczynajmy od dołu, czyli od miejsc, które są najbardziej zabrudzone. Istotne jest również, aby kierować strumień wody w odpowiedniej odległości. Zbyt bliskie przysuwanie lancy do pojazdu może doprowadzić nawet do uszkodzenia lakieru, natomiast gdy odległość jest zbyt duża, skuteczność mycia pozostawia wiele do życzenia. Warto także wiedzieć, jak kierować strumień wody- najlepiej robić to pod kątem około 45 stopni. Nie warto stosować szczotek, a także ściągaczek do wody. Ten pierwszy przedmiot często jest brudny, a dodatkowo może porysować lakier. Nie zapominajmy również o tym, aby korzystać z zabezpieczeń czterokołowca w postaci wosków i innych powłok ochronnych. Błędem jest również nie zabieranie ze sobą specjalnego specyfiku do felg.