Zastosowanie barier mikrofalowych

Zastosowanie barier mikrofalowych

Zastosowanie barier mikrofalowych: bariery mikrofalowe to jeden z najpopularniejszych środków ochrony w ostatnich latach. Są często wybierane nie tylko ze względu na bardzo szeroki zakres ochrony, ale również ze względu na wysoką skuteczność. System jest w stanie odróżnić zakłócenia spowodowane zjawiskami atmosferycznymi od zakłóceń spowodowanych przez człowieka.

Zasada ich działania jest bardzo prosta, polega bowiem na wytworzeniu wiązki elektromagnetycznej, która jest przesyłana bezpośrednio z nadajnika do odbiornika. Odbiornik analizuje odbierany sygnał iw przypadku wykrycia podejrzanych anomalii automatycznie uruchamia alarm. Jakie są rodzaje zabezpieczeń? Gdzie możemy je znaleźć?

Bariery mikrofalowe w więzieniach

Bariery mikrofalowe rcse.pl/barierymikrofalowe/ służą do ochrony różnych obiektów. To, gdzie można zastosować takie bariery, zależy w dużej mierze od wybranego modelu. Bardziej zaawansowane technologicznie systemy wykorzystywane są do ochrony obiektów wielkopowierzchniowych, takich jak więzienia. Tego typu sprzęt jest również powszechnie stosowany do ochrony instalacji wojskowych, rafinerii ropy naftowej, elektrowni czy fabryk. Bariery mikrofalowe instalowane w zakładach karnych muszą pełnić dwie funkcje. Po pierwsze, ich zadaniem jest wykrycie prób ucieczki więźniów oraz uniemożliwienie wejścia na teren obiektu osobom niepowołanym. Takie systemy są często instalowane na ścianach budynków lub między ogrodzeniem wewnętrznym a ścianami zewnętrznymi, aby zmaksymalizować ich efektywność.

Systemy barier mikrofalowych rcse.pl/czujki-ruchu/ są w stanie rozróżnić masę ludzką od masy małych zwierząt, takich jak szczury, myszy lub koty, więc alarmy nie włączają się bez wyraźnego powodu. Odbiornik uważnie analizuje każde zakłócenie sygnału i uruchamia system alarmowy tylko wtedy, gdy uzna, że ​​nie ma ono przyczyny naturalnej. To precyzyjne różnicowanie urządzeń jest możliwe dzięki zastosowaniu algorytmów cyfrowego przetwarzania sygnału. Ogromną zaletą tego zabezpieczenia jest również to, że potrafi ono rozpoznawać sygnały alarmowe i odróżniać je od innych typów sygnałów – wszystko dzięki regulacji czułości i synchronizacji czujek mikrofalowych.

Bariery mikrofalowe w elektrowniach, rafineriach i fabrykach

Bariery mikrofalowe wyróżniają się spośród innych systemów bezpieczeństwa tym, że są całkowicie niewidoczne dla intruzów. Ponadto działają bardzo szybko i z dużą precyzją, przez co cieszą się coraz większą popularnością. Zabezpieczenia w postaci barier mikrofalowych często spotyka się również w fabrykach i rafineriach, pomagając zapobiegać aktom wandalizmu i kradzieży. Innym miejscem, które również wymaga wysokiego stopnia ochrony jest elektrownia, ale instalacja systemów alarmowych w tego typu obiektach służy nie tylko bezpieczeństwu samego obiektu, ale również bezpieczeństwu tych, którzy nie powinni wchodzić do takich miejsc.

Lotniskowa bariera mikrofalowa

Pewnie często byłeś na lotniskach, ale czy pomyślałeś, że tam też stosuje się bariery mikrofalowe? Nie służą one jednak do ochrony samych obiektów. Bariery mikrofalowe rcse.pl/varya/ na lotniskach służą do wykrywania ruchu statków powietrznych oraz do monitorowania i uzyskiwania informacji o ruchu na terenie całego obiektu. Ta praktyka eliminuje kolizje, które mogą być spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi, takimi jak mgła lub ulewny deszcz, które zakłócają dobrą widoczność.

Inne zastosowanie bariery mikrofalowej i podsumowanie jej działania

Zastosowanie barier mikrofalowych
Zastosowanie barier mikrofalowych

Bariery mikrofalowe stosuje się również do ochrony rusztowań, tuneli i korytarzy oraz własności prywatnej. Oferują jednak bardzo wysoki poziom ochrony i bezpieczeństwa bez względu na to, gdzie są używane. Dużą zaletą tego systemu zabezpieczeń jest to, że posiadają własny obwód ładowania akumulatorów – więc sprawdzą się nawet w przypadku chwilowych przerw w dostawie prądu. Bariery mikrofalowe mogą pokrywać bardzo duże obszary. Zasięg ten zależy od typu i zasięgu anteny, odległości między urządzeniami oraz czułości całego systemu. Mówiąc o wrażliwości, bariery mikrofalowe są niezwykle wrażliwe na wszelkie próby manipulacji i oszustwa. Urządzenie jest w stanie wykryć każdą próbę oślepienia lub zniekształcenia czujki oraz inne działania mające na celu odłączenie systemu, takie jak otwarcie obudowy, przesunięcie urządzenia lub próbę jego zniszczenia. System wyłapuje każdą próbę zakłócenia i automatycznie uruchamia alarm, aby poinformować Cię, że w pobliżu Twojego obiektu znajdują się niechciani goście. Podczas korzystania z barier mikrofalowych mogą wystąpić problemy w postaci zakłóceń. Zjawisko to występuje w przypadku nakładania się programów w różnych obszarach chronionych. W celu rozwiązania tego problemu można ustawić kilka kanałów pracy jednocześnie.

RCSE systemy zabezpieczeń
Topolowa 8
62-030 Luboń
668 417 744
www.rcse.pl