Smartfon Nokia 8.1 Dual Sim - recenzja wielkiego come-backu znanej firmy

Smartfon Nokia 8.1 Dual Sim – recenzja wielkiego come-backu znanej firmy

Nokia najbardziej kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy beztrosko komponowałem nowe melodie przy użyciu kultowego już modelu 3310. Okazuje się, że firma wróciła na rynek i znów stara się zawalczyć o klienta. Tym bardziej ucieszył mnie fakt, że przychodzi mi przetestować Smartfon Nokia 8.1 Dual Sim https://vobis.pl/mobile/smartfony/nokia-smartfon-8-1-dual-sim-4-64gb-granatowy (granatowy). Jak wypadł on po kilku miesiącach użytkowania? Czy ma on szanse na walkę z konkurencyjnymi produktami, które przez te lata nie stały w miejscu i rozwijały się? Zapraszam do mojej recenzji!

Smartfon Nokia 8.1 Dual Sim - recenzja wielkiego come-backu znanej firmySmartfon Nokia 8.1 Dual Sim (granatowy) – pierwsze wrażenia

Smartfon Nokia 8.1 Dual Sim (granatowy) jest pierwszym po latach, z którym przyszło mi obcować, a który pochodzi właśnie ze stajni Nokii. Nie mogłem ukryć swojego podekscytowania związanego z otrzymaniem mojego własnego egzemplarza; jak na flagowiec dość taniego, co okazało się dla mnie dość zastanawiające. Zwłaszcza, że to przecież produkt mający konkurować z najlepszymi przedstawicielami tej branży.

Co ukazało się moim oczom tuż po rozpakowaniu stylowego opakowania? Urządzenie dość duże, ale nie największe – doskonale leżące w mojej dłoni, a przez to i w kieszeni. Stylowe, eleganckie – takie, którego ja zawsze oczekuję. Bardzo cieszę się przy tym, że to właśnie na granatowy kolor tutaj postawiłem. Okazał się strzałem w dziesiątkę i czymś, co naprawdę sprawdziło się w akcji i okazało uniwersalne.

Nowy smartfon niczym nie przypominał mi Nokii 3310 – nie ukrywam jednak, że chciałem, żeby był tak samo wytrzymały, solidnie wykonany i po prostu porządny. Czy tak się okazało? To sprawdziłem podczas jego dalszego użytkowania.

Smartfon Nokia 8.1 Dual Sim (granatowy) – jak wypada w użytkowaniu?

Najnowszy smartfon firmy Nokia jest telefonem dual sim, co oznacza, że jest w stanie obsługiwać dwie karty SIM. Dla mnie, osoby prowadzącej własną firmę, jest to rozwiązanie naprawdę genialne. Nie lubię posiadać kilku telefonów, a zamknięcie wszystkiego w jednym urządzeniu okazało się naprawdę dobre. Nokia 8.1 to telefon bardzo wydajny, o dość dobrym czasie działania na jednej baterii. Korzystałem z niego na dość przeciętnym poziomie i wcale się nie zawiodłem. Działa płynnie i szybko i spełnia każdą z funkcji, które miałby spełniać. Bardzo ładnie prezentuje się jego wyświetlacz adapcyjny, który dopasowuje się do tego, jakie warunki panują w jego otoczeniu. Zachowuje więc kolory i wyrazistość obrazu, również przy dużym nasłonecznieniu. To naprawdę fajna funkcja, którą doceniłem w praktyce.

Klasyczna Nokia, o której wspomniałem już wcześniej, zaskakiwała nie tylko stabilnością działania, ale i żywotnością baterii. Tutaj akurat czapki z głów dla najnowszego modelu Nokii. Doskonale przedstawia się jego umiejętność przystosowywania się do sposobu, w jaki się z niego skorzysta. Sam zdaje on sobie sprawę z tego, kiedy tak naprawdę się go potrzebuje, a kiedy może sobie pozwolić na oszczędność pod kątem wykorzystania baterii. Sprawdza się do świetnie i sprawia, że ta działa bardzo długo.

Nowy smartfon Nokii bazuje na systemie Android, co z miejsca wyposaża go w potężną paletę przydatnych aplikacji. Jest telefonem, na którego nie narzekałem w żadnym z momentów jego eksploatacji. Robi przyzwoite zdjęcia, wyświetla wszystko w ładnych barwach. To wszystko nie jest co prawda w stanie zapewnić mu pierwszego miejsca pośród flagowców. Czyni to z niego jednak solidny wybór dla przeciętnego użytkownika.

Aby zatem podsumować to, na co nowa Nokia zwraca uwagę wyróżnić należy:

  • wsparcie dla dwóch kart SIM – idealne dla osób posiadających dwa telefony, a zatem zwykle dla tych, które dysponują telefonem służbowym;
  • bardzo dobry procesor i stabilność działania, która nie spada wraz z czasem, a pozostaje na tym samym poziomie,
  • świetny design, który sprawia, że telefon wygląda spektakularnie. Można go wyciągnąć w każdej możliwej sytuacji, nigdy się go nie wstydząc;
  • przyzwoity aparat – choć nie ma w nim całego mnóstwa funkcjonalności i pod wieloma względami odstaje od konkurencji, robi bardzo przyjemne zdjęcia. Uwagę zwraca jego świetny aparat przedni (lepszy nawet od tego tylnego), który pozwala na robienie wspaniałych selfie – niezależnie od tego, kiedy są one robione (dobrze radzi sobie za dnia i nocą). Aparat jest wyposażony w obsługę Google Lens i Motion Photos, co dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność. Często sięgałem po obie z tych funkcji.

Podsumowanie

Smartfon Nokia 8.1 Dual Sim (granatowy) okazał się bardzo porządnie wykonany, jednak niezachwycający pod względem dawanych przez niego możliwości. Proszę nie zrozumieć mnie źle – jest telefonem porządnym, ale tylko porządnym. Jeżeli więc ktoś spodziewa się rewelacji, musi celować w nieco wyższą półkę cenową. Nie mogę powiedzieć, że się zawiodłem. Nokia moim zdaniem stanęła na wysokości zadania. Z tym, że nie tego zadania, którego się podjęła. Stworzyła telefon świetny dla osób celujących w średnią półkę cenową, a kiepski w kontekście półki najwyższej, flagowej. Mimo wszystko jednak moim zdaniem ten telefon zasługuje na danie mu szansy. Mnie nie zawiódł, choć wiem, że mogłoby być lepiej.