Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne

Nie da się ukryć, że płytki ceramiczne to świetne rozwiązanie, które może być przeznaczone niemalże do wszystkich pomieszczeń. Niezależnie od tego, z jakim stylem wnętrza mamy do czynienia, mogą one okazać się strzałem w dziesiątkę. Często pojawiają się jednak wątpliwości w zakresie zakupu takowych egzemplarzy.

Co powinniśmy wiedzieć na temat płytek ceramicznych? Dlaczego warto zdecydować się na zakup płytek ceramicznych? Na jakie płytki ceramiczne warto się zdecydować w przypadku niewielkich pomieszczeń? Czym jest klasa ścieralności płytek? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Co powinniśmy wiedzieć na temat płytek ceramicznych?

Płytki ceramiczne https://ceramixplytki.pl/ wykorzystywane są już od wielu lat. Przez wielu nazywane są terakotą lub glazurą. Ich grubość wynosi od 5 do 16 mm. Cechą charakterystyczną tego typu egzemplarzy jest to, że są wypalane. Do wytwarzania stosowane są różnorodne materiały, wśród których najczęściej wyróżnia się krzemionkę, glinę. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że płytki ceramiczne często pokrywane są szkliwem. Ich struktura i właściwości zależne są od tego, w jakiej temperaturze są wypalane. Za ich pośrednictwem z powodzeniem możemy stworzyć zarówno przytulne, jak i te nieco bardziej surowe wnętrza- jest to zależne od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli jesteśmy zainteresowani układaniem ich na zewnątrz, m.in. na balkonach lub tarasach, wówczas warto zdecydować się na egzemplarze mrozoodporne. Co godne podkreślenia, płytki ceramiczne z powodzeniem stosuje się na schodach, w garażowych pomieszczeniach, w halach produkcyjnych, a także w budynkach użyteczności publicznej.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup płytek ceramicznych?

Płytki ceramiczneWiemy już podstawy na temat płytek ceramicznych. Dlaczego jednak cieszą się one tak dużą popularnością wśród konsumentów? Tego typu materiał doceniany jest przez każdą osobę, która dba o środowisko naturalne. Okazuje się bowiem, że materiał ten nie jest szkodliwy dla naszego środowiska, a tym bardziej dla ludzkiego zdrowia. Płytki ceramiczne nie są problematyczne do utrzymania w czystości. W praktyce w zupełności wystarczające jest, że do ich czyszczenia wykorzystamy tradycyjne, delikatne środki myjące, a także wilgotną szmatkę. Możemy liczyć na wysoką odporność, a także ponadprzeciętną klasę ścieralności, w konsekwencji ich uszkodzenie jest bardzo mało prawdopodobne. Mogą być stosowane również w przypadku ogrzewania podłogowego. W tym miejscu należy podkreślić, że płytki ceramiczne odznaczają się długim okresem używalności- nawet po długim okresie użytkowania zachowują walory estetyczne i użytkowe. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że płytki ceramiczne nie tracą koloru, jednocześnie nie blakną. Jest to zaleta, którą z pewnością warto podkreślić, bowiem interesujące otoczenie pozytywnie wpływa na samopoczucie osób, które znajdują się w danym pomieszczeniu.

Na jakie płytki ceramiczne warto się zdecydować w przypadku niewielkich pomieszczeń?

Nie da się ukryć, że urządzenie pomieszczenia o nieco mniejszym metrażu to nie lada wyzwanie. W końcu zależy nam na tym, aby przestrzeń ciekawie prezentowała się pod względem wizualnym i była zaprojektowana w taki sposób, by mieszkanie w niej nie było czymś problematycznym. Do niewielkich pomieszczeń stosowane są płytki ceramiczne w kolorach jasnych- możliwe jest bowiem rozjaśnienie niedostatecznie oświetlonych zakamarków, jednocześnie optycznie powiększymy pokój. W sytuacji, gdy urządzamy małą kuchnię, warto wybrać płytki beżowe, białe, kremowe, lub o jasnym odcieniu szarości. Jeśli szukamy nieco innych rozwiązań, przykładowo chcielibyśmy oddzielić od siebie poszczególne strefy, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć kilka rodzajów płytek. Rustykalny, nieco romantyczny charakter jesteśmy w stanie uzyskać poprzez zakup płytek, które imitują drewno. W praktyce wybór zależny jest od naszych indywidualnych preferencji. Tworzenie geometrycznych wzorów sprawia, że posadzki mają pacyficzny, nietypowy charakter.

Czym jest klasa ścieralności płytek?

Wiele mówi się o tym, jak duże znaczenie ma klasa ścieralności płytek. W praktyce jednak tylko niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym ten parametr jest. Określany jest za pomocą cyfr od 1 do 5. 1 klasa jest najniższa, co oznacza, że płytki nie są odporne na ścieranie nawet w najmniejszym stopniu. “5” stopień jest najwyższy, co oznacza, że nie ma żadnych ograniczeń co do wyboru miejsca ich położenia. Płytki ceramiczne https://www.luftsystem.pl/plytki-ceramiczne/ o wysokiej klasie ścieralności stosuje się w miejscach publicznych, supermarketach, poczekalniach dworców. Najbardziej szkodliwy jest piasek, który często przenoszony jest razem z butami. Wbrew pozorom klasa ścieralności to niezwykle istotny parametrach, w sposób szczególny w pomieszczeniach, w których chodzimy stosunkowo dużo. Na potencjalne uszkodzenia narażone są oczywiście modele szkliwione w ciemnych kolorach- wiąże się to bezpośrednio z tym, że widoczne są niemalże wszystkie zarysowania. 

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl