Pięć najważniejszych zasad dla studiów tatuażu

Pięć najważniejszych zasad dla studiów tatuażu

Czy zamierzasz zrobić sobie tatuaż? Poznaj pięć najważniejszych zasad dla studiów tatuażu i artystów! Podczas gdy większość ludzi z pewnością uwierzy, że trwałe zdobienie ciała to tylko chwilowa moda, rzeczywistość jest nieco inna. Tatuaże cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród nieco starszej rzeszy.

Czy Ty też chcesz dołączyć do tego grona, ale nie wiesz jak wybrać odpowiednie studio tatuażu? Oto pięć wskazówek, które ułatwią Ci wybór i sprawią, że będziesz zadowolony z efektu końcowego.

1. Kto pyta, kto nie błądzi – Perspektywy

W dobie, w której dostęp do Internetu możemy uzyskać niemal z każdego miejsca, szybkość przepływu informacji dramatycznie wzrosła. Czy naprawdę podoba Ci się projekt artysty, ale nie jesteś pewien, czy jest godny zaufania? W tym przypadku warto zapoznać się z opiniami dostępnymi w internecie, znacznie ułatwi to wybór.

W tym przypadku nie mówimy tu tylko o recenzjach w wyszukiwarkach, ale o grupach na portalach społecznościowych, które zrzeszają prawdziwych, nieustępliwych miłośników tatuażu. Dzięki temu masz pewność, że jeśli jakiś były klient nie polubił jakiegoś aspektu pracy artysty lub studio tatuażu nie spełniło jego oczekiwań, na pewno poinformuje Cię o tym i wyrazi wszelkie zastrzeżenia i sugestie . Znajomi są również dobrym źródłem informacji i z pewnością nie poleciliby kogoś, komu nie ufają.

2. Projektuj bez ograniczeń

Marzysz o nieco niestandardowym projekcie niż jaskółki, gwiazdki, łapacze snów, symbole nieskończoności, lwy w koronach, krzyże lub inne wzory, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów warszawskiego studia tatuażu? W takim przypadku potrzebna jest pomoc artysty, który prawie rodzi się z ołówkiem w dłoni. Jak rozpoznać dobrego tatuażystę? Po prostu dlatego, że jest w stanie zaoferować swoim klientom o wiele więcej, niż może pobrać wykroje z internetu (lub, co gorsza, od innych artystów).

Jeśli więc marzysz o nieco szalonym projekcie tatuażu https://www.sentinels.pl/gotowe-projekty-czy-niepowtarzalne-wzory/, dla doświadczonego artysty nie stanowi to problemu. Pamiętaj, że jest to trwałe zdobienie, dlatego warto wybrać tatuażystę, który ma naprawdę imponujące portfolio autorskich prac.

3. Jakość jest zawsze w cenie

Pięć najważniejszych zasad dla studiów tatuażu
Pięć najważniejszych zasad dla studiów tatuażu

Dosłownie! Możesz być pewien, że jeśli artysta z danego studia tatuażu bierze 400 zł za misterny, szczegółowy projekt w formacie A4, to po 2 miesiącach naprawiania tego „sztuki” będziesz przeglądał internet w poszukiwaniu tzw. fachowców. Okładka, to po prostu artysta, który każdą źle wykonaną sztukę poprawia i pokrywa innym wzorem. Innym rozwiązaniem jest laserowe usuwanie tatuaży, jednak w tym przypadku trzeba będzie wykazać się nie tylko dużą cierpliwością, ale i nakładem finansowym, ponieważ całkowite oczyszczenie skóry z tuszu zwykle trwa kilka razy.

Jeśli więc w wybranym przez Ciebie studiu tatuażu koszt standardowego całodniowego kursu waha się między 800 a 1200 zł, to bez wątpienia można im zaufać bardziej niż miejscom oferującym znacznie niższe ceny.

4. Dostępne terminy

Chcę umówić się z moim wymarzonym artystą, którego styl pracy pasuje do Twojej estetyki, ale najbliższy termin jest dostępny tylko w listopadzie 2020 r.? Nie wspominając o tym, że powinieneś cierpliwie czekać na tę datę! Fakt, że nie możesz umówić się z facetem na noc, nie powinien cię powstrzymywać. Świadczy to tylko o jego popularności, która jest wynikiem wieloletniego kunsztu i precyzji, dzięki którym może pochwalić się na swoich klientach całym zestawem prawdziwych dzieł sztuki.

To zupełnie normalna sytuacja w świecie tatuażu – im lepszy artysta, tym dłużej będzie czekać na tatuaż. Zasada ta sprawdza się też w inny sposób (oczywiście nie zawsze) – osoby, które mogą umawiać się na wizyty i robić np. tatuaże, są tak samo zainteresowane jak ich bardziej doświadczeni koledzy.

5. Wygląd ma znaczenie

Oczywiście nie mamy na myśli tego, jak wygląda tatuażysta… Najważniejszą kwestią przy wykonywaniu ozdoby na całe życie są warunki, w jakich jest wykonywana. Jeśli po wejściu do tzw. wymarzonego studia tatuażu https://www.luckyseven.pl/ zobaczysz na krzesłach bałagan, kurz, brud lub krew, jak najszybciej znajdź wyjście.

Profesjonalne studio godne skóry artysty powinno charakteryzować się nienaganną czystością i przestrzeganiem przez pracowników zasad higieny.

Więc jeśli twój artysta:

  • bardzo dobrze zna zastosowanie jednorazowych rękawiczek winylowych;
  • dokładnie dezynfekuje krzesła po każdym kliencie;
  • otwiera sterylną igłę jednorazowego użytku;
  • ma znajomość podstawowych zasad obowiązujących w takich warsztatach – dezynfekcja maszyn i innego sprzętu;

to pokazuje, że jesteś we właściwym miejscu i że masz do czynienia z profesjonalnie wykonanymi usługami.