Lombard Warszawa

Lombard Warszawa

Lombard Warszawa. Lombardy udzielają klientom krótkoterminowych pożyczek na procent i pod zastaw kosztowności. Po przekazaniu rzeczy do naszego lombardu w Warszawie osoba otrzymuje określoną kwotę. Jeżeli w terminie określonym w umowie zwróci do lombardu kwotę pożyczki wraz z naliczonymi odsetkami, to zastawiony przedmiot otrzyma z powrotem. Obecnie pożyczki pod zastaw zyskały nowe życie!

Czego potrzebujesz, aby otrzymać pożyczkę pod zastaw w lombardzie w Warszawie?

Nasz lombard może udzielić pożyczki tylko pod zastaw rzeczy. Aby otrzymać pieniądze, trzeba daną rzecz zastawić. Zwrócimy ją, gdy klient spłaci dług. Lombard otrzymuje więc gwarancję zwrotu pożyczki. Jakie są wymagania dotyczące umowy zastawu? Należy określić okres, kwotę, którą dana osoba otrzymuje, oraz oprocentowanie transakcji. Podany jest również dokładny opis i koszt rzeczy, która pozostaje w lombardzie. Pracownicy lombardu muszą sporządzić umowę zastawu w dwóch egzemplarzach. Pierwszy jest przekazywany pożyczkobiorcy, drugi pozostaje w lombardzie.

Jakie wymagania musi spełnić klient naszego lombardu w Warszawie?

Klientami naszego lombardu w Warszawie są zawsze osoby pełnoletnie. Aby otrzymać pożyczkę pod zastaw, wystarczy, posiadać dokument tożsamości i coś, co planuje się zostawić jako zabezpieczenie. Pożyczka w lombardzie jest w pełni zabezpieczona, a po zwróceniu całej kwoty z odsetkami dług pożyczkobiorcy przestaje istnieć, nawet jeśli kwota uzyskana ze sprzedaży rzeczy jest niewystarczająca do całkowitej spłaty zadłużenia. Aby lombard przyjął rzecz, musi ją ocenić. Rzeczoznawca z lombardu i pożyczkobiorca porównują rzecz z podobnymi towarami i ich cenami rynkowymi. Jeśli klientowi nie spodoba się proponowana wycena, to nie otrzyma pożyczki. Ile wynosi oprocentowanie pożyczki pod zastaw? Zwykle to 10%, wynika to z aktualnych zapisów Kodeksu Cywilnego.

Jakie kosztowności przyjmuje lombard?

Możesz zostawić dowolny cenny przedmiot jako depozyt. Być może najpopularniejszym rodzajem zabezpieczenia są przedmioty ze złota. Oprócz złota zastawione są komputery i sprzęt AGD, elektronarzędzia, zegarki i pojazdy. W naszym lombardzie w Warszawie stworzyliśmy warunki do przechowywania zastawionych rzeczy i mamy świadomość, że nie można korzystać z takiej własności.

Co jest najczęściej używane jako zabezpieczenie w lombardzie w Warszawie?

 • Lodówki, odkurzacze, czajniki.
 • Drukarki, komputery, telefony i tablety.
 • Telewizory, radia, konsole do gier.
 • Aparaty fotograficzne.
 • Biżuteria, sztabki złota, monety.
 • Antyki – meble, obrazy, rzeźby.
 • Skup samochodów, motocykli, łodzi, kamperów.
 • Sprzęt wędkarski, sportowy, turystyczny.
 • Obligacje.
 • Nieruchomości.

Należy pamiętać, że zastawiony majątek będzie przechowywany w lombardzie. Dlatego jeśli zastawisz samochód, nie będziesz mógł nim jeździć. Wysyłany jest na bezpieczny parking, gdzie będzie przechowywany do czasu spłaty zadłużenia. Lombard ma obowiązek pilnować rzeczy, które są zastawione. Stwarzamy warunki do bezpiecznego przechowywania i zachowania mienia tak, jak zostało otrzymane.

Przedmioty nie mogą być używane. Pracownikowi lombardu nie wolno grać w gry komputerowe na laptopie obciążonym zastawem. Ważna cecha: lombard ubezpiecza wszystko, co przyjmuje jako zastaw. Ubezpieczenie jest ważne do momentu odebrania rzeczy przez właściciela lub sprzedaży innej osobie. A jeśli stan rzeczy ulegnie pogorszeniu, firma ubezpieczeniowa zrekompensuje pożyczkobiorcy wyrządzone szkody.

Czy warto korzystać z pożyczek lombardowych?

lombard warszawa bródnoGłówną zaletą, która spopularyzowała pożyczki w lombardzie, jest to, że można tu szybko i bez dodatkowych dokumentów otrzymać pieniądze. Wystarczy dokument tożsamości i samo zabezpieczenie. Nie będziesz potrzebować żadnych zaświadczeń o dochodach ani poręczycieli, których bank z pewnością będzie wymagał. Historia kredytowa nie ma wpływu na decyzję naszego lombardu w Warszawie o wypłaceniu pożyczki pod zastaw. Nie odmawiamy udzielenia pożyczki, ponieważ gwarancją zwrotu środków będzie pozostawiony przez Ciebie depozyt.
Pożyczka w lombardzie daje możliwość, o której wielu klientów banków może tylko pomarzyć: po zakończeniu umowy można ją przedłużyć. Aby to zrobić, będziesz musiał zapłacić odsetki od pożyczki.

Taka usługa nazywana jest ponownym zastawem i dzięki niej okres kredytowania jest praktycznie nieograniczony, tzn. możesz przedłużać umowę tyle razy, ile chcesz.
Wśród zalet pożyczki pod zastaw są:

 • Minimalny czas na otrzymanie pieniędzy, czyli dosłownie 15-20 minut.
 • Brak konieczności zbierania dokumentów, np. zestawień dochodów itp.
 • Brak konieczności wypełniania wniosków. Możliwe jest uzyskanie kredytu nawet na krótkie okresy i w niewielkiej kwocie, której nie zapewnia żaden bank.
 • Możliwa wcześniejsza spłata pożyczki pod zastaw bez dodatkowych kosztów.

W Polsce bardzo popularne są lombardy, które zawsze są gotowe udzielić krótkoterminowych pożyczek zabezpieczonych cennymi przedmiotami (biżuteria, sprzęt, samochody, tytuły i inne mienie). Wszystkie lombardy działają według tego samego schematu. Jeśli ktoś potrzebuje pilnie otrzymać pieniądze, przychodzi do lombardu z cennym majątkiem, który jest przyjmowany jako zabezpieczenie, ustalana jest jego wartość i na tej podstawie lombard udziela klientowi pożyczki.