Esperal w Poznaniu

Esperal w Poznaniu

Esperal w Poznaniu, potocznie zwany wszywką alkoholową, to jeden ze skutecznych sposobów walki z alkoholizmem. Ze względu na niekorzystne skutki uboczne opłatków po wypiciu napojów alkoholowych pacjentka zaprzestała ich spożywania. Co do czego, to może za jakiś czas uda im się wyleczyć z uzależnienia od alkoholu. Esperal zawiera substancję czynną zwaną disulfiramem, która w połączeniu z alkoholem może powodować wyjątkowo nieprzyjemne i szkodliwe skutki uboczne.

Disulfiram jako składnik aktywny występuje nie tylko w postaci chusteczek nasączonych alkoholem, ale także w postaci tabletek. Ze względu na konieczność codziennego przyjmowania tabletek pacjentka zdecydowała się na zastosowanie tzw. wkładek.

Wszywka alkoholowa – jak to działa?

Przed podjęciem decyzji, czy poddać się procedurze szycia Esperal, każdy pacjent powinien wiedzieć, jak to działa. Esperal, etykieta alkoholu w Poznaniu, zawiera substancję czynną zwaną disulfiramem. Nawet niewielka ilość alkoholu może wywołać wiele nieprzyjemnych reakcji. Należą do nich na przykład uczucie gorąca, kołatanie serca i pocenie się. Był też silny ból głowy, masywne zaczerwienienie twarzy, nudności i wymioty. Podczas intensywnego picia może spaść ciśnienie tętnicze i mogą wystąpić zaburzenia psychiczne lub zaburzenia rytmu serca.

Nawet małe dawki alkoholu w płynach do płukania ust, lekach i syropach, a także w podgrzewaczach i kosmetykach mogą powodować skutki uboczne, gdy reaguje z Esperalem. Jeśli pacjent wypije pod skórę alkohol zawierający Esperal, nieprzyjemne objawy mogą utrzymywać się nawet do kilku godzin. Dlatego pacjenci boją się nieprzyjemnych konsekwencji i rezygnują z picia. Dzięki temu po pewnym czasie mogą pozbyć się nałogu. Efekty działania Esperalu utrzymują się przez 8-12 miesięcy, po czym pacjent może zdecydować się na kolejny zabieg.

Polecamy szczególnie:

Przeciwwskazaniem do leczenia chusteczkami nasączonymi alkoholem jest przede wszystkim stan nietrzeźwości. Nadwrażliwość lub nadwrażliwość również na składniki aktywne. Są też choroby układu krążenia, zaburzenia psychiczne, takie jak próby samobójcze. Oczywiście alkohol jest również spożywany w ciągu ostatnich 24 godzin przed operacją. Należy pamiętać, że to od pacjenta zależy podjęcie leczenia uzależnienia według własnego uznania. Tylko silna wola i dążenie do działania może przynieść właściwe rezultaty. Wszelkie próby szantażu, perswazji i przymusu leczenia nie przyniosą pozytywnych rezultatów.

Wszycie Esperalu – co to jest?

Esperal można podawać na wiele sposobów. W USA, Wielkiej Brytanii lub niektórych krajach europejskich preferowaną formą jest tabletka, którą należy przyjmować codziennie. Jednak takie podejście może być niebezpieczne, ponieważ pacjenci, których pociąg do alkoholu pozostaje silny, mogą pominąć dawkę leku, usunąć Esperal z organizmu i powrócić do nałogu.

W naszym kraju Esperal stosuje się w postaci tabletki antyalkoholowej zaszytej pod powierzchnią skóry, zwykle pod łopatką lub wokół pośladków, a dawka rozpuszcza się stopniowo w ciągu 8 do 12 miesięcy. Proces wszczepiania Esperalu w Poznaniu https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ nie trwa zbyt długo, a efekty są znacznie trwalsze niż stosowanie leku w postaci tabletek doustnych. Jaki jest jednak proces samego programu?

Esperal w Poznaniu
Esperal w Poznaniu

Niewątpliwie pierwszym etapem przygotowań będzie detoksykacja. Przed operacją ciało konkretnego pacjenta musi być dokładnie oczyszczone z resztek alkoholu, ponieważ wprowadzenie esperalu do organizmu skażonego alkoholem może być bardzo niebezpieczne. Chirurg wykonujący zabieg musi najpierw upewnić się, że pacjent rozumie ryzyko związane z połączeniem leczenia Esperal z alkoholem – pacjenci, którzy dobrowolnie decydują się na włożenie wkładki, muszą zrozumieć konsekwencje i możliwe komplikacje, jeśli pociąga ich alkohol Okazuje się, że napoje alkoholowe są bardziej świadomy ryzyka niż mocne picie.

Po uzyskaniu zgody pacjenta na operację, lekarz rozpoczyna operację od wstrzyknięcia środka miejscowo znieczulającego, aby pacjent nie odczuwał bólu podczas operacji. Znieczulenie będzie w pełni skuteczne, zwykle po 20 minutach, po czym może rozpocząć się odpowiednia faza całej procedury.​​​

Chirurg najpierw wykonuje małe nacięcie w skórze, gdzie lek zostanie zszyty. Najczęstsze miejsca to okolice łopatki lub pośladków – lek umieszczany jest pod powięzią kilka centymetrów w głąb mięśnia, co uniemożliwia pacjentowi samodzielne wyjęcie tabletki po zabiegu. Proces szycia Esperal musi zawsze odbywać się za pomocą szwów, które należy usunąć po 10 dniach, w zależności od szybkości gojenia powstałej rany.