Co jaki czas depilacja laserowa?

Co jaki czas depilacja laserowa?

Co jaki czas depilacja laserowa? Ciało bez naturalnego owłosienia jest dziś bardzo popularne, dlatego zarówno mężczyźni, jak i kobiety poddają się zabiegom depilacji. Depilacja laserowa jest uważana za najskuteczniejszą metodę. Oddziaływanie wiązki na mieszek włosowy niszczy go raz na zawsze. Prawdą jest, że nie da się osiągnąć doskonałych efektów podczas jednej operacji i wymaga to kilku zabiegów.

Jak skutecznie usunąć niechciane włosy?

Nowoczesna metoda depilacji laserowej jest w stanie skutecznie oddziaływać na mieszki włosowe, usuwając niechciane owłosienie w odpowiednim miejscu, pozbywając się tym samym drobnych uciążliwości. Wcześniej dużo czasu spędzałem na niszczeniu linii włosów za pomocą maszynek do golenia, depilatorów, a czasem nawet pęsety. Z pomocą przychodzi odkryte naukowo piękno sprzętu i właściwości lasera.

Lasery emitują fale świetlne o określonej długości. Najlepszy wybór to zakres od 700 do 800 nm. Odbierając impuls, melanina, pigment włosów, przekształca energię świetlną w energię cieplną. W efekcie włosy nagrzewają się na całej długości, powodując uszkodzenie cebulek, które nie daje się odbudować. Jednak ta metoda lasera działa tylko na mieszki włosowe w okresie wzrostu, jednocześnie działając na nie więcej niż 25% mieszków włosowych w całym ciele. Dlatego proces należy wykonać kilka razy.

Jak często należy wykonywać depilację laserową?

Co jaki czas depilacja laserowa?
Co jaki czas depilacja laserowa?

Nowoczesne systemy laserowe wykorzystują zasadę selektywnej fotodepilacji. Wybrali taką długość fali światła, aby laser działał tylko na mieszek włosowy, nie uszkadzając otaczających tkanek – skóry, naczyń krwionośnych, węzłów chłonnych. Pierwsze pytanie do salonów kosmetycznych brzmi: jak często należy wykonywać depilację laserową, aby skóra była gładka? Zależy to od siły wzrostu włosa i jego struktury. Usuwanie ciemnych i twardych włosów zawsze zajmie więcej czasu niż jasnych, kudłatych włosów.

Nowoczesne lasery pozwalają usunąć niechciane owłosienie w 3-4 sesjach, podczas gdy starsze urządzenia zajmowały 2-3 razy więcej czasu na wykonanie tego zadania. Kosmetolog lub kosmetyczka wykonujący zabieg powie Ci, jak często depilacja laserowa jest konieczna, aby raz na zawsze usunąć owłosienie z danego obszaru. Zazwyczaj odstęp między sesjami waha się od 14 do 40 dni, a odstęp ten zwiększa się w czasie.

Skuteczność chirurgii plastycznej usuwania włosów

Depilacja laserowa jest skonfigurowana tak, aby trwale usunąć włosy z danego obszaru. W przeciwieństwie do innych metod (zwłaszcza golenia) oddziałuje na cebulki włosowe i trwale je usuwa. Jednocześnie w ludzkiej skórze znajdują się dziesiątki tysięcy włosów, a tylko 60-80% potencjału rośnie. Dlatego po depilacji laserowej mogą pojawić się w miejscu zabiegu. Te włosy, które pojawiają się w depilowanym obszarze, to aktywowane uśpione włosy. Z tego powodu niektórzy błędnie uważają, że depilacja nie pomaga lub że rezultaty nie utrzymują się długo.

Aby trwale usunąć owłosienie za pomocą lasera, czasami potrzeba od 3 do 7 zabiegów, w zależności od obszaru i rodzaju owłosienia. W okolicy pach – czasem wystarczą 2-3 zabiegi, na plecach i brzuchu – 10 zabiegów. Nogi – od 3 do 7 programów, ręce – od 4 programów. Okolica nad górną wargą również jest z 4 zabiegów. Bikini – od 6 do 12 zabiegów. Ważne jest, aby zdecydować, czy chcesz pozbyć się wszystkich włosów, czy ograniczyć się tylko do kolekcji bielizny.

Piękne, gładkie ciało

Jak często należy powtarzać depilację laserową? Jak wspomniano wcześniej, ilość wykonywanych zabiegów zależy od obszaru, który ma być depilowany? Ale po około 5 zabiegach depilacji laserowej w ciągu kilku tygodni będziesz potrzebować kolejnego zabiegu. Jest to ważne, ponieważ laser działa tylko na rosnące włosy. Ze względu na 3 fazy wzrostu włosa wymagane są minimum 3 zabiegi. Pomiędzy zabiegami depilacji laserem diodowym odstępy czasowe wynoszą około 4-5 tygodni, a odstęp ten wydłuża się wraz z kolejnymi sesjami. Większość osób uważa, że ​​maksymalny efekt depilacji laserowej uzyskuje się po 5 zabiegach.

Dlaczego włosy znikają na zawsze?

Ponieważ cebulki włosów są zabijane przez laser. Laser oddziałuje na mieszki włosowe, a jego napromienianie celuje tylko w melaninę, więc nie uszkadza skóry. Melanina pochłania energię świetlną z wiązki laserowej, nagrzewa się i ulega zniszczeniu wraz ze strefą wzrostu i naczyniami krwionośnymi zaopatrującymi mieszek włosowy. Po takim efekcie włosy wypadają, ponieważ cebulki nie mogą odrosnąć. Laser działa leczniczo na skórę: łagodzi stany zapalne, działa antyseptycznie oraz bezboleśnie i bezpiecznie leczy wrastające włoski.

Jak przygotować się do depilacji głębokiego bikini?

Depilacja laserowa w okolicach bikini budzi wiele pytań, ponieważ jest tak intymna. Jego przygotowanie jest klasyczne: włosy łonowe i kroczowe należy całkowicie ogolić 1 dzień przed zabiegiem lub dzień przed zabiegiem. Należy pamiętać, że czas trwania leczenia nie pokrywa się z początkiem i końcem miesiączki. To właśnie w te dni kobiety mają niższy próg bólu niż w inne dni. ważny! Włosy należy usuwać wyłącznie brzytwą pomiędzy zabiegami. Najlepiej ich nie dotykać i nie podrażniać mieszków włosowych, aby nie stymulować ich wzrostu. Po zabiegu nie będziesz już potrzebować żadnych metod depilacji.