Awaria iPhone'a - gdzie się udać w jej przypadku? Jak jej zapobiec?

Awaria iPhone’a – gdzie się udać w jej przypadku? Jak jej zapobiec?

iPhone należy do praktycznie bezawaryjnych urządzeń… do momentu, kiedy coś się w nim nie zepsuje. Jak niemal każdy telefon, nieumiejętnie użytkowany potrafi zwolnić, a wszelkiego rodzaju zdarzenia losowe mogą doprowadzić do jego powierzchownego uszkodzenia. Czy jednak wszystkie przypadki awarii zmuszają nas do tego, by odwiedzić serwis Apple. Szczecin, Łódź, Warszawa – tego typu miejsca znaleźć można w niemal każdym większym polskim mieście. Czy powinny być one przez nas odwiedzane w każdej sytuacji? Jak chronić się przed ewentualnymi awariami i uszkodzeniami? O tym wszystkim postaramy się powiedzieć w naszym krótkim przewodniku.

Jak dbać o swojego iPhone’a?

Jeżeli chcemy uniknąć konieczności odwiedzenia serwisu Apple, powinniśmy zadbać o to, aby właściwie obchodzić się ze swoim iPhonem i zaopatrzyć się we wszystko, co byłoby w stanie podnieść bezpieczeństwo korzystania z niego. Podstawą jest tutaj:

  • zaopatrzenie się w szkło hartowane – to powinno trafić na wyświetlacz naszego telefonu tak szybko, jak to tylko możliwe – najlepiej bezpośrednio po jego zakupie. Stanowi ono pierwszą linię obrony wyświetlacza po upadku telefonu – to właśnie ono tłucze się najpierw. Nie daje ono stuprocentowej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi wyświetlacza, jednak jest w stanie właściwie zamortyzować każdy upadek i w wielu przypadkach pozwala na uniknięcie konieczności wymiany ekranu;
  • wyposażenie telefonu w pokrowiec – najlepiej jakby był on dopasowany do konkretnego modelu, którym dysponujemy. Dzięki pokrowcowi unikamy rysowania telefonu w kieszeni (chociażby przez klucze), ale też sprawiamy, że ten trudniej wyślizguje się nam z ręki – to z kolei poprawia jego bezpieczeństwo;
  • unikanie korzystania z telefonu w miejscach zagrożenia – użytkowanie telefonu w autobusach czy tramwajach może być ryzykowne – zwłaszcza, że właśnie tam narażamy się na ryzyko bycia popchniętym, albo też gwałtownego zahamowania przez kierowcę. Jeżeli więc możemy, raczej trzymajmy go wtedy w kieszeni. Podobnie ma się sprawa z telefonem na imprezach masowych;
  • korzystanie ze specjalnego uchwytu – pętelka montowana na tylnej obudowie telefonu jest w stanie praktycznie uniemożliwić mu wypadnięcie nam z ręki. Choć trzeba się przyzwyczaić do korzystania z niej, jej skuteczność jest stuprocentowa;
  • dbanie o aplikacje – na dysku wewnętrznym naszego telefonu powinny znajdować się wyłącznie te aplikacje, z których na bieżąco korzystamy – unikajmy instalowania mnóstwa gier czy programów, po które sięgać będziemy sporadycznie;
  • regularne prace konserwacyjne – aby nasz telefon był “w pełni sił”, regularnie i często czyśćmy jego pamięć podręczną, ale też dbajmy o skanowanie go w poszukiwaniu plików, których nie używamy.

Polecamy:

 

Co zrobić z telefonem przed wizytą w serwisie?

Zanim podejmiemy decyzję na temat tego, by rzeczywiście odwiedzić serwis Apple w Szczecinie (lub dowolnej innej miejscowości, w której działa) powinniśmy samodzielnie zdiagnozować nasz telefon. Sprawa jest oczywista, gdy pęknie nam wyświetlacz (lub też wyleje się) – wtedy taka wizyta będzie nieunikniona. Jeżeli jednak zmagamy się z problemem związanym z oprogramowaniem (a zatem nie powierzchownym), istnieje duża szansa, że będziemy w stanie poradzić z nim sobie samodzielnie.

Zacznijmy od pozbycia się wszystkich aplikacji, których nie używamy na co dzień, a które zajmują nam miejsce – często działają w tle, spowalniając pracę całego systemu. Koniecznie pozbądźmy się wszystkiego istniejącego w pamięci podręcznej telefonu – dzięki temu zyska on nowe życie i wróci do swojej dawnej sprawności. Warto sięgnąć przy tym po aplikacje zewnętrzne – istnieje sporo takich, które pozwalają pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z dysku, a które niejedną osobę odciągnęły od wydawania pieniędzy w serwisie.

Serwis Apple Szczecin – kiedy warto go odwiedzić?

Istnieją sytuacje, w których serwis Apple w Szczecinie wręcz musimy odwiedzić. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, gdy upuścimy telefon i spowodujemy uszkodzenia mechaniczne – zwłaszcza te na wyświetlaczu. Stanowi on część integralną iPhone’a, a jego samodzielna wymiana jest praktycznie niemożliwa (a raczej bardzo problematyczna).

Serwis Apple w Szczecinie powinny też odwiedzić osoby, które nie są za Pan brat z nowoczesnymi technologiami i po prostu obawiają się tego, że w procesie “naprawy” popsują jeszcze więcej rzeczy. Serwis zajmie się nimi w sposób profesjonalny, dokładnie wyjaśniając, co zrobił, by przywrócić telefon do stanu używalności.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest znaleźć serwis Apple. Szczecin, Warszawa, Katowice – odwiedzić go można w niemal każdym mieście. Zanim jednak to zrobimy, upewnijmy się, że rzeczywiście jest taka konieczność. Często zdarza się tak, że z pozoru ciężkie usterki jesteśmy w stanie sami naprawić. Warto też zadbać o profilaktykę – umiejętne obchodzenie się z telefonem oraz zaopatrzenie się w akcesoria zwiększające jego bezpieczeństwo są w stanie zdziałać cuda. Zanim więc wydamy pieniądze na naprawę, zlokalizujmy źródło problemu – być może będzie bardziej błahe, aniżeli mogłoby się wydawać.